Świeże, lekkie
i frizzante!

Jasne, musujące młode wino z mocnymi owocami, uderzająco zielonymi nutami jabłka i cytryny. Świeży i orzeźwiający z żywym, kwaskowym finiszem.

Lżejsze niż większość i wyjątkowo aromatyczne

Vinho Verde ma orzeźwiające wykończenie zapewniane przez wyważoną mieszankę rodzimych odmian, różniących się w zależności od koloru i cech.

Azal Branco

Azal Branco to odmiana winogron produkowana wyłącznie w naszym podregionie. Odmiana Azal zapewnia lekką cytrusową barwę i owocowy aromat. Azal daje bardzo kwaśne wina i zwykle bierze udział tylko w mieszance odmian, aby zrównoważyć podniebienie.

Loureiro

Szlachetna odmiana winogron znana z ostrych aromatów pomarańczy i lipy z naturalną harmonijną kwasowością.

Is-Vinho-Verde-bubbly

Arinto

Arinto to biała odmiana winogron, jedna z najstarszych zbieranych w Portugalii. Produkuje się z niej młode, świeże i żywe wina z cytrynowymi nutami, podobne do Pinot Blanc czy wytrawnego Chenin Blanc. Zaskakujące w swoim rodzaju; butelki tego wina bardzo dobrze się starzeją i nabierają złożoności ze względu na swoje właściwości mineralne.

Trajadura

Typowe iberyjskie winogrona zmieszane dla większego smaku i wyrazistości, z nutami dojrzałych gruszek i brzoskwiń. Doskonale łączy się z odmianą winogron Loureiro, aby zapewnić bardziej wyraziste wino.

Fajna Wydra

Hybryda w swoim środowisku, wśród dolin, rzek i gór w mikroklimacie regionu Minho, Wydra uosabia otaczającą przyrodę, która zapewnia winom lekkość, świeżość i wyjątkowe podniebienie.

Z tej wydry zrobisz świetne koktajle!

Tu masz jeden z nich 😉

Orzeźwiający akcent świeżej mięty i wytrawność w jednej małej szklaneczce.

Idealne rozwiązanie na upalne dni!

Składniki

  • pół butelki Destalo Vinho Verde White
  • 250ml wody gazowanej
  • 50ml Gin'u
  • sok z połowy limonki lub cytryny
  • świeża mięta
  • oliwki
  • 1/2 łyżki miodu
  • kostki lodu

Instrukcja

Zmiażdżyć świeżą miętę lodem za pomocą moździerza i tłuczka i dodać pół soku z cytryny lub limonki. Wymieszaj Vinho Verde, wodę i gin w dużej szklance. Dodaj miód i wymieszaj. Na koniec dodaj do mieszanki posiekaną miętę z pokruszonym lodem.

Podziel się przepisem z przyjaciółmi!

Facebook
Twitter
LinkedIn

D.O.C

Denominação de Origem Controlada

Każda butelka jest wyjątkowa. Naprawdę wyjątkowa.
Każda butelka jest certyfikowana i identyfikowana numerowaną pieczęcią gwarancyjną, aby zapewnić jakość wszystkich metod i procesów, wydaną przez Komisję Regionu Vinho Verde.